Kujawy.media.pl
Portal Wydawnictwa Kujawy

Start Smólnik z sześcioma medalami

Z udziałem 80 zawodników z ośmiu klubów województwa kujawsko – pomorskiego i pomorskiego 20 kwietnia w Solcu Kujawskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W turnieju tym wzięła udział silna sportowo i liczebnie, bo 17 osobowa ekipa Uczniowskiego Klubu Sportowego START Smólnik.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zawodnicy UKS START Smólnik spisali się rewelacyjnie. Zdobyli 6 medali: dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe.

Złoto w grze podwójnej dziewcząt zdobył duet Amelia Korpusińska i Lidia Sejdowska. Srebrny medal w grze pojedynczej zawisł na szyi Amelii Korpusińskiej. Brązowy medal w grze singlowej zdobyła Lidia Sejdowska. Również brązowymi medalistkami w grze podwójnej dziewcząt zostały Lena Kossowska i Majka Buchner.

W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Lena Michalska wywalczyła brązowy medal. Wcześniej prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży czyli Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Trzebnicy wywalczyło sześcioro zawodników klubu.

Dzięki bardzo dobremu występowi zawodników UKS START Smólnik zwyciężył w klasyfikacji klubowej mistrzostw zdobywając 37 pkt. W klasyfikacji sportu młodzieżowego prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki klub ze Smólnika wyprzedziła Klub Sportowy Badminton Gdańsk i Klub Sportowy Akademii Marynarki Wojennej Badminton School Gdynia, które zdobyły po 21pkt.